STRONA GŁÓWNA   TANG-SOO-DO   GALERIA   INSTRUKTORZY   GDZIE TRENOWAĆ   HISTORIA TSD   KONTAKT   STRONY WWW   STOPNIE MISTRZOWSKIE DAN    STOPNIE UCZNIOWSKIE CUP     SABUNIM JÓZEF DROZDOWSKI

 

Tang Soo Do

Tang Soo Do jest jedna z najstarszych sztuk walki. Powstało w Korei około 2000 lat temu. "Sztuki walki" odnosi się do tego iż wiedza o ciele ludzkim umożliwia nam stosowanie technik fizycznych równocześnie gorliwa umysłowa energia. Musicie rozważyć to podczas praktykowania sztuki TANG SOO DO. Wasze silne i prawdziwe zaangażowanie jest najważniejsze. Jeśli przystąpicie do nauki z poświęceniem będziecie mogli cieszyć się z faktu , ze wasz wysiłek daje efekty.
Nasze nauczanie TANG SOO DO MOO DUK KWAN ma na celu powstrzymanie przemocy. Podnosząc swoje umiejętności ,zdobywając kolejne stopnie [ pasy] będziecie zdawać sobie sprawę , ze Tang Soo Do jest droga życia. poznacie nowe sposoby myślenia i zachowania się , które będą prowadzić was we wszystkich dziedzinach życia w ten sposób , ze będziecie bardziej szczęśliwi, zdrowi oraz mądrzejsi. Gdy rozpoczniecie praktykowanie Tang Soo Do musicie rozważyć następująca myśl: Wasze silne i prawdziwe zaangażowanie jest najważniejsze .wasz wysiłek odniesie skutek ,jedynie i tylko wtedy gdy będziecie podchodzić do nauki z poświęceniem . Ciężka praca będzie kluczem do waszego sukcesu . Wspólnie dokładajmy starań do jedności ,wzajemnego szacunku ,integralności , honoru ducha i poświęcenia w celu samodoskonalenia które jest tradycja Koreańskich Sztuk Walki .Każdy członek Polskiego Stowarzyszenia Moo Duk Kwan Tang Soo Do od najniższego do najwyższego stopnia wtajemniczenia powinien i ma obowiązek reprezentować nasze Tang Soo Do godnie honorowo zarazem z szacunkiem do osób reprezentujących inne style czy szkoły sztuk walki.
Wasz Tang Soo Do
Prezes PSMDKTSD - Kyo Sa Nim Józef Drozdowski 3dan

TANG SOO DO MOO DUK KWAN tradycyjna koreańska sztuka bojowa nauczana w naszym Stowarzyszeniu ,jest sztuka samoobrony dłonią i stopa , trening Tang Soo Do rozwija każdy aspekt osobowości studenta ,która potrafi łączyć ciało i ducha w jedna całość. Nasze Stowarzyszenie jest mocno zaangażowane w rozwój charakteru ,wysokiej moralności wliczając kluczowe wartości etyczne : odpowiedzialność, lojalność, szacunek uczciwość. W oparciu o tradycje TANG SOO DO MOO DUK KWAN , Polskie stowarzyszenie MDKTSD przygotowuje studentów nie tylko do rywalizacji sportowej ale tez do życia w sposób śmiały inteligentny i prawy sposób bycia

Znaczenie Tang Soo Do
Słowo " Tang " potwierdza wpływ Dynastii Tang z Chin na Wschodnie kultury w okresie rozciągającym się od 617 do 907 AD Techniki kopnięć w Tang Soo Do opierają się na starożytnym koreańskim stylu Tae Kyun i dodatkowo na technikach zaczerpniętych z południowych i północnych chińskich systemów. Słowo " Soo" oznacza dłoń ,ale może być interpretowane jako uderzenie pięścią lub obrona "Do" oznacza drogę życia . Kiedy połączymy te trzy słowa ,Tang Soo Do oznacza "Droga Dłoni [Dynastii] Tang "

MOO DUK KWAN
Instytut Wojowniczej Czystości

MOO : Wojowniczy ,wojskowy DUK: Czystość, cnota KWAN :Instytut Szkoła.

 

Historia Polskiego Stowarzyszenia MDKTSD

Polskie Stowarzyszenie MDKTSD powstało na bazie luźno działających klubów/sekcji Tang Soo Do w Polsce tj. woj .Mazowieckie, Kujawsko- Pomorskie, Warmińsko - Mazurskie.

Kyo Sa Nim Józef Drozdowski chcąc zjednoczyć TSD w Polsce dążył by kluby działające samodzielnie zrzeszyć w jedna mocna krajowa organizacje TSD. Wiedząc o tym ze prężnie działa klub TSD k/Radomia, nawiązuje z nimi kontakt. Prowadzone są rozmowy dotyczące zjednoczenia klubów. Przyłączenie się klub TSD k/Radomia do nowo powstającej organizacji TSD w Polsce wzmocniło nadzieje na to, ze to Drozdowskiemu się uda.

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk wan Tang Soo Do oficjalnie otrzymuje stosowne dokumenty w dniu 8 październik 2005.

Po dopięciu spraw organizacyjnych z inicjatywy J. Drozdowskiego dnia 23luty 2005 r w Brodnicy odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Moo Duk Kwan Tang Soo Do. Na zebraniu tym został zatwierdzony statut Stowarzyszenia i zostały wybrane władze.

Prezesem został Kyo Sa Nim Józef Drozdowski. W niedługim czasie prezes J. Drozdowski po nawiązaniu kontaktu z European Moo Duk Kwan Tang Soo Do został zaproszony na seminarium TSD do Rotterdamu [Holandia] było to we wrześniu 2005 roku J. Drozdowski przebywał tam tydzień otrzymał tez od prezydenta E.M.T.F. imienne przedstawicielstwo na Polskę. Jednocześnie Polskie Stowarzyszenie MDKTSD zostaje członkiem E.M.T.F.

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do dysponuje własnymi certyfikatami na stopnie Kup i stopnie mistrzowskie dan, które są honorowane przez E.M.T.F.

 

Egzaminy

W Polskim Stowarzyszeniu Moo Duk Kwan Tang Soo Do przeprowadzane są egzaminy zgodnie z wymogami E.M.T.
Egzaminy na stopnie szkoleniowe kup są przeprowadzane dwa razy w roku.
Egzaminy na stopnie mistrzowskie przeprowadzane są raz w roku.
Główny egzaminator Polskiego Stowarzyszenia MDKTSD z ramienia E.M.T.F
-Kyo Sa Nim Józef Drozdowski 3 dan TSD [10kup do 1 dan]

Krajowy egzaminator Polskiego Stowarzyszenia MDKTSD


Egzaminator klubowy
Egzaminator klubowy jest upoważniony do przeprowadzania egzaminu na stopnie szkoleniowe od 10 kup do 7 kup tylko w klubie w którym samodzielnie prowadzi treningi.

Komisja egzaminacyjna na stopnie Mistrzowskie dan
Przewodniczący komisji -Sabunim Józef Drozdowski 4 Dan
Wice Przewodniczący -
Trzech członków komisji jest typowanych z pośród posiadaczy min.1 dan

W naszym Stowarzyszeniu dbamy o rozwój TSD na wysokim poziomie także egzaminy przeprowadzane w klubach / sekcjach wizytowane są przez prezesa lub Wice prezesa Stowarzyszenia.

 

________________________________________________________________________________________

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do - 2005