STRONA GŁÓWNA   TANG-SOO-DO   GALERIA   INSTRUKTORZY   GDZIE TRENOWAĆ   HISTORIA TSD   KONTAKT   STRONY WWW   STOPNIE MISTRZOWSKIE DAN    STOPNIE UCZNIOWSKIE CUP     SABUNIM JÓZEF DROZDOWSKI

 

 

 

 

 

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie Tang Soo Do

Adres:

87-500 Brodnica ul. Gen,Sikorskiego 62a/6

tel. 519-846-669

email: jozefdrozdowski@vp.pl

 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia TANG SOO DO

Prezes PSTSD - sabunim Józef Drozdowski 4 dan

Wice Prezes PSTSD - Marcin Kamiński

Sekretarz PSTSD - p. Magdalena Barcikowska

Członkowie PSTSD

- kyo sanim- Sebastian Bąk

- p. Zbigniew Tęgowski

- p. Janusz Górniak 

 

Komisja Rewizjna PSMDKTSD

 

- przewodniczący - p. Piotr Rzepecki

 

- wice–przewodniczący - p. Piotr Wiśniewski

 

PREZES POLSKIEGO STOWARZYSZENIA MDKTSD

Sabunim Józef Drozdowski
4 Dan Tang Soo Do E.M.T.F. i PSMDKTSD
3 Dan Taekwon do
2 dan Taekwon do G.T.F i PUT
1 Dan Taekwon do I.T.F.

Doświadczony wieloletni instruktor sztuk walki zamieszkały w Osieku pow. Brodnicki woj. Kuj- Pomorskie. Poraz pierwszy ze sztukami walki zetknął się w 1980r.mieszkajac w tym czasie w Iławie, było to karate Kyokushin, następnie Wietnamskie sztuki walki przez około 7 lat Po powrocie w rodzinne strony [Osiek] w 1990r treningi zostały przerwane W 1992 r .J.Drozdowski wyjeżdża do Włoch [Rzym] po kilku miesiącach pobytu tam rozpoczyna treningi Taekwon do ITF u znanych mistrz. Wim Bos [6 Dan] obecnie 8 dan i mistrz.
Wili van de Mortel [4 Dan] obecnie 6 Dan. W grudniu 1994 r. J. Drozdowski pomyślnie z wyróżnieniem zdaje na stopień mistrz1 dan przed komisja Włoskiej Federacji TKD ITF. Po powrocie do Polski wiosna [marzec] otwiera pierwsza sekcje TKD w Rypinie .Po roku działalności nawiązuje współpracę z Polska Unia Taekwon do, gdzie w niedługim czasie zostaje Wice przewodniczącym komisji rewizyjnej. Odchodzi z PUT w 2001 r. z przyczyn osobistych jednak nie rozstaje się z TKD mimo ze już w tym czasie interesuje się TSD nadal utrzymuje kontakt z mistrz. Wojciechem Dolnym 8 Dan u którego zdaje egzamin na 3 Dan TKD. Nadal kultywuje techniki TKD i rozpoczyna treningi Tang Soo Do. J. Drozdowski aktywuje sekcje w Brodnicy Suszu i Ząbrowie gdzie są nauczane techniki TSD i TKD, następnie powstaje sekcja TSD w Biskupcu.
Rodzi się myśl by powstała w Polsce jedna Organizacja TSD .Z inicjatywy Drozdowskiego powstaje PSMDKTSD . Kyo Sa Nim J. Drozdowski wyjeżdża we wrześniu 2005 r do Holandii [Rotterdam] gdzie został zaproszony przez prezydenta EMTF Theo Salm na tygodniowe seminarium. Po tej wizycie J. Drozdowski otrzymuje przedstawicielstwo z ramienia EMTF na Polskę i nominacje na 3 Dan TSD
Kyo są Nim J. Drozdowski w swojej wieloletniej działalności w sztukach walki wychował wielu zawodników którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w mistrzostwach krajowych jak i międzynarodowych
W latach 1995 -2000r zawodnicy TKD z Rypina, Brodnicy czy Torunia byli zaliczani do czołówki krajowej PUT w poszczególnych kategoriach
Także teraz w TSD zawodnicy z klubów które prowadzi J. Drozdowski zdobywają czołowe miejsca na zawodach krajowych ,mistrzostwach Europy czy Świata
Kyo Sa Nim J. Drozdowski jest gorącym zwolennikiem rozwoju Koreańskich Sztuk Walki w tym szczególnie Tang Soo Do ,dba on o wysoki poziom nauczania tego stylu czego dowodem są sukcesy zawodników PSMDKTSD w Mistrzostwach Europy i Świata. Dba on o dobre imię Stowarzyszenia i jego rozwój.
Dlatego tez po raz drugi został on wybrany prezesem Polskiego Stowarzyszenia Moo Duk Kwan Tang Soo Do.

 

WSPÓŁPRACA


Z Europejska Federacja Tang Soo Do E.M.T.F. podjęła współprace Unia Tang Soo Do której jednym z członków i założycielem jest Kwan Jang Nim Brian Edmonson 7dan Tang Soo Do T.G.I.
Unia Tang Soo Do jest organizacja ,której zadaniem jest wspólne działanie liczących się Federacji Europejskich ,Światowych i Międzynarodowych Szkół TSD Dla prawidłowego rozwoju tej Koreańskiej Sztuki Walki. Celem tej Organizacji jest zachowanie tradycyjnych technik TSD i promocji tego stylu w świecie a także w Europie Wschodniej [byłe kraje bloku komunistycznego] Dlatego tez w następnym roku [2011] planowana jest w Estonii Olimpiada TSD. Za pośrednictwem E.M.T.F. Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan TSD jest tez członkiem w/w Unii TSD, a także wszystkie krajowe federacje TSD należące do E.M.T.F. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy TSD w Bedforg 2-4 kwietnia 2010 [Anglia] Kyo Sa Józef Drozdowski długo rozmawiał z Kwan Jang Nim Brianem Edmenson 7dan na temat obecnej sytuacji i rozwojem TSD w Polsce . Bardzo stanowczo on poparł działania Kyo Sa J.Drozdowskiego i jego zaangażowanie w popularyzacje i prawidłowe nauczanie Tang Soo Do. w naszym kraju prawdopodobnie jeszcze w tym roku mistrz Brian Fdmenson będzie gościł w Polskim Stowarzyszeniu Moo Duk Kwan Tang Soo Do. W rozmowie tej bardzo dużo pomógł Kyo Sa Marian Adamczyk 2Dan zamieszkały od urodzenia w Anglii ,trenujący w Brytyjskiej Federacji TSD. Podczas tych mistrzostw Kyo Sa miął okazje tez rozmawiać z innymi mistrzami TSD współpracującymi z E.M.T.F. nawiązały się nowe znajomości i kontakty . Wszyscy rozmówcy z uznaniem potwierdzali bardzo dobry poziom naszych zawodników i drogę obrana przez szkoleniowców naszego Stowarzyszenia TSD.
Kyo Sa J.Drozdowski a także zawodnicy PSMDKTSD są bardzo mile widziani w gronie wielu znanych mistrzów TSD. To tez uważamy ,ze tylko poprzez współprace i poznawanie TSD u najlepszych i znanych mistrzów przełoży się na to ze w naszym kraju TSD będzie się prężnie rozwijać czego są już uzyskane sukcesy na międzynarodowych mistrzostwach. Jesteśmy dobrej myśli ,ze poprzez dobrze przygotowanych do pracy instruktorów w naszym Stowarzyszeniu w ciągu najbliższych kilkunastu lat nasze TSD w znacznym stopniu zwiększy swoja popularność i uznanie.

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do współpracuje z E.M.T.F. utrzymuje również kontakt i współpracuje z autorytetami sztuk walki, mistrzami z innych stylów w naszym kraju jak: Sahyum Wojciech DOLNY (Taekwon-do); Shihan Maciej GRUBSKI Karate Shotokan.

Od dłuższego czasu, a nawet można powiedzieć ze od samego początku powstawania struktur Polskiego Stowarzyszenia Moo Duk Kwan Tang Soo Sabunim J.Drozdowski utrzymywał bliskie kontakty z Sahym W.Dolnym. Mało kto wie ale to Sahyum W.Dolny mocno wspierał Sabunim J.Drozdowskiego w tworzeniu struktur PSMDKTSD, służąc swoja fachową wiedzą i doświadczeniem. Nasze Stowarzyszenie w pełni znaczeniu tego słowa współpracuje z organizacją Dolny Taekwondo Center - Wrocław.

Sahyum Wojciech DOLNY (Taekwon-do) z dniem 20 listopada 2010 roku, OFICJALNIE ZOSTAL HONOROWYM CZŁONKIEM POLSKIEGO STOWARZYSZENIA MOO DUK KWAN TANG SOO DO oraz E.M.T.F. - jest to wyraz uznania, szacunku i dowód owocnej współpracy. Zapowiedziane są wspólne seminaria szkoleniowe które poprowadzi Sahym W.Dolny wraz z Sabunim J.Drozdowskim. Odbędą się one w miesiącach przypadających na rok 2011. w Brodnicy lub Radzyniu Chełminskim k/ Grudziadza. Sahyum W.Dolny jest bardzo znanym i szanowanym Mistrzem w środowisku TKD w Polsce. Współpraca z taką osobą z pewnością będzie dla nas, bardzo ważna i owocna.

Współpraca naszego Stowarzyszenia z Shihan M.Grupskim Karate Shotokan jest w początkowej fazie, ale wszystko wskazuje na to, ze kontakt będzie rozwijał się Sabunim J.Drozdowski już poraź drugi wraz ze swoimi uczniami został zaproszony i uczestniczył w seminarium Karate Shotokan, które Shihan M. Grupski poprowadził w Brodnicy. Sihan M.Grupski jest bardzo znanym i szanowanym Mistrzem w środowisku Karate Shotokan, jest otwarty na współprace i daleki od wrogich podziałów stylowych.

Należy też przypomnieć o tym, ze nasze Stowarzyszenie współpracuje i jest członkiem Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedziba w Warszawie, której Prezesem jest SOKE Ryszard MURAT – założyciel i twórca stylu Karate Tsunami. Sabunim J.Drozdowski utrzymuje kontakt z Soke R.Muratem poprzez spotkania w Centrali w Warszawie, a także podczas udziału w zawodach Karate Tsunami.

Sabunim J.Drozdowski jako Prezes Stowarzyszenia i Główny Szkoleniowiec TSD E.M.T.F. Poprzez częste wyjazdy na seminaria szkoleniowe TSD organizowane przez E.M.T.F. udziału w kraju u innych już wspomnianych wcześniej mistrzów sztuk walki pogłębia swoją wiedze co przekłada się na coraz wyższy poziom wyszkolenia naszych zawodnikowi i popularyzacje Tang Soo Do w Polsce.

 

Galeria czarnych pasów

Sa Bunim Józef Drozdowski 4 Dan Osiek
Kyo Sa Nim Marcin Jankowski 1 Dan Rypin
Kyo Sa Nim Mirosław Dziesiński 1 dan Susz
Kyo Sa Nim Sebastian Bąk 1 Dan Brodnica
Kyo Sa Nim Marcin Szelągowski 1 Dan Brodnica
Kyo Sa Nim Tomasz Thiel 1 Dan Brodnica
Kyo Sa Nim Mateusz Waruszewski 1 Dan Brodnica
Kyo Sa Nim Daniel Greger 1 dan Świedziebnia
Kyo Sa Nim Łukasz Kamiński 1 dan Świedziebnia
Kyo Sa Nim Piotr Folek 1 dan Brodnica

 

 

________________________________________________________________________________________

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do - 2005