STRONA GŁÓWNA   TANG-SOO-DO   GALERIA   INSTRUKTORZY   GDZIE TRENOWAĆ   HISTORIA TSD   KONTAKT   STRONY WWW   STOPNIE MISTRZOWSKIE DAN    STOPNIE UCZNIOWSKIE CUP     SABUNIM JÓZEF DROZDOWSKI

 

Tang Soo Doo w Polsce

 

WPROWADZENIE
Pierwsza wzmianka nt. Tang Soo Do w Polsce datuje się na 2001 r. Początek Tang Soo Do w naszym kraju nie był odpowiedni, zle przygotowany grunt, nieodpowiednie osoby, o czym mógł się przekonał Józef Drozdowski 2 dan TKD w tym czasie ,był to 2002 r. gdy zainteresował się tym stylem. Widząc nieudolność, małą wiedzę i ogromny bałagan. który towarzyszył w ówczesnym czasie w okuł TSD - nic dobrego nie wróżyło.

NOWY POCZĄTEK W ROZWOJU TSD W POLSCE
Od 2002 r. J.Drozdowski podejmuje się nauki Tang Soo Do. Przez kilka lat mozolnych i ciężkich treningów zdołał opanować TSD na takim poziomie ze zdecydował się stopniowo nauczać tego stylu w swoich sekcjach TKD. Był to bardzo trudny okres dla J.Drozdowski, gdyż w tym czasie dalej kontynuował, nie zaniedbywał technik TKD współpracując z mistrzem Wojciechem Dolnym.

Tang Soo Do nieustannie rozwijało się w sekcjach J. Drozdowskiego o czym po za trenującymi mało kto wiedział w Polsce. Józef Drozdowski decyduje się na to, by ten styl rozwijał się oficjalnie i zdobywał zwolenników w innych regionach kraju. Z jego też inicjatywy powstaje Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do pomagają mu w tym jego uczniowie i inni sympatycy TSD, duze wsparcie i pomoc udziela mistrz W. Dolny. Dobrze zorganizowane struktury Stowarzyszenia gwarantowały stabilność i właściwy jego rozwój. . Aby dalej się rozwijać J.Drozdowski szuka kontaktów z prężnie działającą Federacja TSD w Europie. J.Drozdowski 3 dan TKD mając duże doświadczenie w sztukach walki [1980r] w tym od 1992r w TKD a także od 2002 w TSD nie obawiał się kontaktów z wymagającymi mistrzami TSD wręcz zabiegał on o to .Prezydent EMTF Theo Salm [8 dan] obecnie 9 dan zaprasza J.Drozdowskiego z początkiem września 2005 r na tygodniowe seminarium do Rotterdamu [Holandia]. Po wstępnej rozmowie z prezydentem Salm i przedłożeniu certyfikatów TKD J.Drozdowski rozpoczyna treningi TSD .Przez tydzień intensywnych treningów J. D. przygotowuje się do egzaminu na 3 dan TSD .Wcześniejsze solidne przygotowanie w kraju ułatwia mu przyswajanie technik mistrzowskich .Na zakończenie seminarium J.Drozdowski pomyślnie zdaje egzamin na 3 dan TSD., otrzymuje także imienne przedstawicielstwo EMTF na Polskę. Prezes J.D. wraca do kraju z większym bagażem wiedzy w TSD w stopniu Kyo sa 3 dan .Już w 2005 r. J.D. jest posiadaczem najwyższego stopnia w TSD .Polskie Stowarzyszenie mimo dużej konkurencji innych styli zdobywa coraz więcej zwolenników. To PSMDKTSD organizuje 1 Mistrzostwa Polski TSD w Brodnicy wiosna 2006 roku bierze w nich udział 67 zawodników TSD , w tym samym roku w maju nasze Stowarzyszenie otrzymuje oficjalny certyfikat przynależności do EMTF. Podczas Mistrzostw Europy TSD w Belgii. J.Drozdowski w stopniu Kyo Sa 3 dan w 2006 otrzymuje pozwolenie do przeprowadzania egzaminów w PSMDKTSD z ramienia EMTF od 10cup do 1 dan . Stowarzyszenie dysponuje własnymi certyfikatami na stopnie cup ,a także dan akceptowane przez międzynarodowe federacje TSD Już w 2007 r Kyo sa J. Drozdowski 3 dan przeprowadza pierwsze w Polsce egzaminy na stopnie dan.
Można powiedzieć ,ze kolebką TSD EMTF jest Brodnica a J.Drozdowski obecnie w stopniu sabunim 4 dan największym promotorem w kraju. Tang Soo Do Polskie Stowarzyszenia MDKTSD prężnie rozwija się powstają nowe ośrodki TSD. Za sprawa Stowarzyszenia dużo dzieje się w naszym kraju na płaszczyźnie TSD .Odbywają się Mistrzostwa Europy TSD w Brodnicy [maj 2008r] Poprzez częste kontakty z mistrzami EMTF nasze TSD rozwija się na wysokim poziomie Prezes naszego Stowarzyszenia J Drozdowski jako pierwszy w naszym kraju otrzymuje promocje - certyfikat międzynarodowego instruktora TSD EMTF. Józef Drozdowski jako pierwszy i jedyny obecnie Polak legitymuje się stopniem sabunim 4 dan . Jest on nr jeden w Polsce w tym stylu .Nasze Stowarzyszenie jest jedyną wiarygodną Organizacją TSD w Polsce. Asystenci i instruktorzy TSD w naszym stowarzyszeniu legitymują się minimum stopniem 1 dan w 2010 r. dwóch instr. Kyo Sa Sebastian Bąk i Tomasz Thiel otrzymują nominacje - certyfikaty międzynarodowych instruktorów TSD EMTF jest to priorytetem .Ważne jest to ze EMTF ale i inne międzynarodowe Federacje TSD uznają nasze Stowarzyszenie za jedyną wiarygodną organizacje TSD w naszym kraju .Coraz więcej autorytetów innych styli jak TKD czy karate przejawią chęć współpracy z PSMDKTSD
Nasze Stowarzyszenie jest jedyną Organizacją w Polsce która samodzielnie organizuje Mistrzostwa Polski TSD w pełni znaczeniu tego słowa. ,Bierze w nich największa liczba zawodników TSD ,udział tez biorą zawodnicy z mocnych klubów TKD .Polskie Stowarzyszenie MDKTSD jest jedyna ostoja tradycyjnego TSD w Polsce. Jak już było wspomniane nasze informacje zamieszczane na naszej stronie internetowej pokrywają się z rzeczywistością. Nie mamy zamiaru kogokolwiek wprowadzać w błąd .Jesteśmy jak najbardziej realni ,a nie jak to mają w zwyczaju robić inni ,którzy podszywają się pod Tang Soo Do, nie mając wspólnego z tym stylem. Jak można też zauważyć Sabunim J.Drozdowski a także instruktorzy PSMDKTSD bardziej są skupieni na tym co dzieje się na dojang [sali treningowej niż zajmować się tworzeniem niestworzonych historii o TSD i wirtualnej rzeczywistości w tym temacie .Jak już wiele razy jest powtarzane w naszych informacjach a także można to zauważyć z poszczególnych wydarzeń dotyczących Tang Soo Do , działalność naszego Stowarzyszenia jest pozytywnie ukierunkowana w coraz mocniejszy rozwój tego stylu poprzez szkolenie na wysokim poziomie kadry instruktorów TSD ,tworzenie coraz więcej klubów /sekcji ,bo po to zostało powołane PSMDKTSD. Poprzez umiejętne kierowanie naszym Stowarzyszeniem przez sabunim Józefa Drozdowskiego 4 dan dbanie o dyscyplinę ,lojalność uczciwość, jawne działanie ,zaangażowanie instruktorów ,zawodników ,a także rodziców nieletnich członków Stowarzyszenia ,to wszystko przyczynia się do tego ze rośniemy w siłę i jakość .Działaczy Polskiego Stowarzyszenia MDKTSD czeka jeszcze dużo wyzwań i ciężkiej pracy ,która zapewne przyniesie oczekiwany rezultat. Wiec warto się do tych działań przyłączyć dlatego tez Stowarzyszenie chętnie nawiąże współprace z innymi przedstawicielami sztuk walki ,którzy maja podobny kierunek działania Jak już było wspomniane - dobrze zorganizowane struktury Stowarzyszenia ,które jak widać były budowane już od samego początku [ 2002r ] odpowiednio dobrani ludzie są gwarantem stabilnego rozwoju Polskiego Stowarzyszenia MDKTSD Śmiało można stwierdzić, że fundamenty naszego Stowarzyszenia liczące na dzień [12.02.20011] około 9 lat - są nierozerwalne.

Tang Soo!!!

 

________________________________________________________________________________________

Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do - 2005